Merhaba öğrenciler! İngilizce’de “şeytan ayrıntıda gizlidir” demiştir – bu, dikkatli olmanız gerektiği sohbet anlamına gelir, bundan dolayı bir durumun / görevin minik bölümleri büyük sorunlara yada zorluklara niçin olabilir.

Kimi zaman bu, söylenişi öğrenmek için geçerlidir – bir sesdeki minik bir fark kelimeyi tamamen değiştirebilir. Bugünün chat dersinde, öğrencilerin sık sık yanlış anladıkları ve tamamen değişik bir kelimeyle sonuçlanan 10 kelime ergonomik yapmanıza destek olacağım.

MERAKLI / GÜRÜLTÜLÜ

Nosy , hareket halindekilerle  aynı, “o” sese ve yavaş seslere haiz. Gürültülü  çocuk, oyuncak ve madeni paradakiyle aynı “oi” sese haizdir. Birinin meraklı sohbet siteleri bulunduğunu  söylemek,  öteki insanların kişisel meselelerini rahatsız edici bir halde merak ettikleri anlamına gelir. Birisi / bir şey  gürültülü  demek bir tek oldukca fazla gürültü yapmak anlamına gelir.

EPEY SESSİZ

Oldukça  hece. Sağ, beyaz  ve kavga ile kafiyeli  Sessiz   kelimesinin  iki hecesi vardır, birincisinde stres vardır:  QUI- et.

HALA / ÇAL

Hala  doldurma, irade  ve  öldürme ile kafiyeli  Kelime  çalmak  hissediyorum, antak kalma  ve  yiyecek ile kafiyeli  .

ÜÇ AĞAÇ

TH sesi ve TR sesi İngilizce öğrenenler için kesinlikle zor olsa gerek – sadece onları ayırt etmek önemlidir! Üçünün  düşünmek  ve  susuzluk  sözlerinde olduğu şeklinde “yumuşak TH” vardır  ve “yumuşak TH” yi atma, iplik  ve  tasarrufta olduğu şeklinde bir R sesi takip eder   Kelime  sohbet odaları ağacında,  T’nin daha çok CH sesi vardır, bu yüzden neredeyse  TCHREE’ye benzemelidir. Bu TR kombinasyonu true, aktarma  ve  trip ile aynıdır  .

AYAK BİLEĞİ / AMCA

Ayak bileğindeki  “an”  kelimesi banka  ve  teşekkür şeklinde olmalıdır  İçinde “un”  amca  kelimeler şeklinde olmalıdır  keyifli  ve  altındakiler.

BAKIM / ARABA

Bakım  ile kafiyeli  hava, kare,  ve  aşınma,  ve  otomobil  ile tekerleme  kadar yıldız,  ve  bara.

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts
Son Yorumlar
    Kategoriler
    dost siteler: 1.) Geveze Chat 2.) Mynet Chat 3.) Kolay Sohbet 4.) Kelebek Sohbet