“Minnettar olduğunuzda korku kaybolur ve bolluk ortaya çıkar.” – Tony Robbins

Haiz olduklarınızı takdir etmek için ne sıklıkta vakit ayırıyorsunuz?

Chat Sohbet kimi zaman yakalanırız günlük öğütme  ve seyahat süresince minik şeyleri takdir unutun. “Gülleri durdurmayı ve koklamayı” unutuyoruz.

En rahat nimetler için minnettar olmayı unutuyoruz Hayatımızda: Her nefes, temiz su, yiyecek,başımızın üstünde bir çatı, sıhhat, dostlar, aile, güneş, tabiat, ve yeni bir güne uyanmak mümkün.

Biz “iç ejderha” izin gizlenmiş korku, kaygı ve kaygı düşünceleri bizi götürmek olarak bolluk şu an burada, ve kaçırıyoruz doyurucu yaşama fırsatı sevdiğimiz insanlarla yaşam.

Aynı ilke İngilizce öğrenme yolculuğunuz için de geçerlidir. Yol süresince cesaretinizin kırıldığı zamanlar olacaktır. Bir platoya vurduğunuzu hissedeceksiniz ve İngilizce becerileriniz gelişmiyor. Kendinizi hayal kırıklığına uğramış hissedeceksiniz, zira yeterince yapmadığınızı düşünüyorsunuz.

Bu düşük anlarda, bu yolculuğa niçin başladığınızı anımsamak, bulunduğunuz yeri (yaptığınız ilerlemeyi) ve gelecek zorlukları takdir etmek önemlidir.

Eğer aşağı yada pist haricinde hissediyor, sen kullanabilirsiniz minnettarlığı için yolda geri almak ve kendi kendini sınırlayan inançlarınüstesinden gelmek  sizi tutuyor ki İngilizcenizi yaşayan ve günlük ergonomik. Günlük şükran pratiği, İngilizce korkularınızla yüzleşmeniz için size itimat verecek temel bir alışkanlıktır.

Şükran, yolculuğunuzda yanınızda taşıyacağınız “kılıç” tır. Kendini sınırlayan inançların, mazeretlerin ve ertelemenin direnişine karşı savaşmak için kullanacaksınız, dahili ejderhaları öldürmek için  korku. Bu silahla düzey atlayabilirsin. İngilizce öğrenen olarak en yüksek potansiyelinize nazaran.

İngilizce yeteneklerinizi bir sonraki seviyeye taşımak ve ejderhalarınızı kolayca kesmeye adım atmak istiyorsanız, “ kılıcınızı keskinleştirmek” günlük minnettarlık alışkanlıkları ile.

Kılıcını Günlük Keskinleştir

1. Günlük farkındalığa haiz olmak rutin

Eğer Chat Sohbet İngilizce akıcılığına gezi ediyorsanız, o vakit çabalamak istiyorsunuz Her gün  şükran farkındalıktan geçer. Uygulama,mevcut ortamınızdan ve duyularınızdan tamamen haberdar olmanızı sağlayanbir meditasyon türüdür.

Bu kanıtlanmıştır çoğaltmak  Beyin Gücünüzü, Odağı Geliştirin, Stresi Azaltın ve Depresyonu İyileştirin. Sizi şimdiki zamana geri getiriyor.

Geçmişi düşünmek ya da geleceği düşünmek yerine, şimdi ve burada odaklanıyorsunuz. En ince olanı takdir edersin Taze meyvenin tadındancıvıl cıvılkuşların sesine kadar yaşamın detayı.

Nerede ise her türlü aktiviteyi yaparken dikkatli olabilirsiniz. Yürüyüşe çıkabilir ve çevrenizdeki tüm doğaya dikkat edebilirsiniz. Yiyecek seviyorsanız, bu şekilde bir portakal olarak taze meyve kapmak, ve siz bunun kokusunu fark soymak yada içine ısırırken tatlı, narenciye aroması. İster yürüyüşe çıkın, isterse portakal yiyin, kimi zaman unutabileceğiniz minik ayrıntıları takdir etmeye odaklanın.

Dikkatli olmanın geleneksel yolu, oturmak, gözlerinizi kapatmak ve nefes almak için sakin ve rahat bir yer bulmaktır. Uygulamaya başlamanın bir yolu, derin bir nefes almak ve beşe kadar saymaktır. Nefesinizi tepesinde dört saniye tutun, nefesi bırakın ve bu işlemi ortalama 10-15 dakika tekrarlayın.

İşlem esnasında düşüncelerinizi ve duyularınızı gözlemleyin. Bugün için minnettar olduğunuz şeyleri İngilizce olarak düşünün. Buna ek olarak, İngilizcenizi yaşarken kaydettiğiniz ilerlemeden dolayı kendinizi kutlama edin ve seyahat süresince aştığınız zorlukları takdir edin.

Farkındalık geliştirme süreci, RealLife İngilizce akıcılığı yolculuğunda hem kendinize hem de başkalarına daha sabırlı olmanıza destek olacaktır. Bu anı daha iyi anlamanıza destek olacaktır.

Bu faydaların yanı sıra, kendini tanıma gücüne haiz olacaksını konuştuğunuzda ve İngilizce konuştukça başkalarını yakından dinlediğinizde, daha iyi kontakt kurmanızı sağlar.

Eğer farkındalık ve meditasyon uygulama geliştirmek istiyorsanız, Insight Timer , adım atmak için iyi bir uygulama. İngilizce ve öteki dillerde binlerce rehberli meditasyona haizdir. Bizimle meditasyon yapabilmeniz için uygulamayı indirirken “sohbet chat” gurubuna katıldığınızdan güvenli olun!

2. Şükran Uygulaması

Minnettarlık uygulamak, uzun vadeli tatmininizi artırmanın bilimsel olarak desteklenen bir yoludur ve genel refah. Her gün için minnettar olduğunuzu düşünmek, düşünme ve hissetme şeklinizi değiştirir.

Bunu İngilizce olarak yaptığınızda zihninizi dilin yeni bir perspektifine açarsınız. İngilizceyi iyimserlik ve pozitif yönde düşüncelerle ilişkilendirmeye başlarsınız. Sen yıkmak  zamanlar senin ve dil içinde duran korku bariyerini.

Bu uygulamaya başlamanın rahat bir yolu şükran günlüğünü İngilizce tutmaktır. Her gün oturup minimum üç şey için minnettar olduğunuz ve niçin onlara minnettar olduğunuzu listeleme zamanı.

Geçen hafta sonu, hayatınızdaki insanoğlu, şimdiki an, öğrenme fırsatları, tabiat, sevdiğiniz bölgeler, yeni bir iş yada yeni bir tecrübe için minnettarlığınızı ifade etmek için bu zamanı ayırın.

Sıralama sonsuza dek devam edebilir. Hayatta minnettar olmak için oldukca şey var. İşte başlayabileceğiniz bir şablon.

Bugün için minnettarım…

1.

2.

3.

Haiz olduklarınızı duraklatmak ve takdir etmek için vakit ayırdığınızda, hayatınıza daha çok pozitiflik çekersiniz, zira sohbet odaları her durumun pozitif yönde taraflarını görmeyi öğrenirsiniz. Bu yolculuğun mühim bir parçası.

Her gün geliştirdiğiniz minnettarlık size herhangi bir güçlük yada korkuyla yüzleşmek için itimat ve öz farkındalık verecektir. Yolculuğunuz süresince ejderhalarla savaşırken ölümcül olacaksınız tabanca, itimat ve öz farkındalığın “keskin kılıcı”, minnettarlığı günlük rutinin bir parçası haline getirmekten gelir.

Hepimizin iç engelleri var ya da hayallerimizi gerçekleştirmemizi engellemiş olan kişisel ejderhalar. Onlarla yüzleşmekten korkuyoruz. Her ne pahasına olursa olsun onlardan kaçınırız, sadece onlarla karşılaşmaktan gelebilecek potansiyel ödülün büyük olabileceğini bilsek de.

Karşılaşabileceğiniz yaygın bir ejderha, halk içinde İngilizce konuşma korkusudur . Büyük bir hata yapmaktan, fena görünmekten korkuyorsun, dalga geçmek yadadışarıda bırakılacak Konuşmaların, böylece sinir ve hastalık hissedersiniz.

Şimdiki andan yararlanmak ve İngilizcenizi geliştirmek yerine, hiçbir şey söylemez ve bir tek olan her şeyi sükunet içinde dinlemeye karar verirsiniz. Korkunuzun kazanmasına sohbet izin veriyorsunuz ve İngilizcenizi geliştirmek için muhteşem fırsatı kaçırıyorsunuz .

Bu ejderhaları görme şeklimizi değişiklik yapma zamanı. Yolculuğumuz süresince onlarla karşılaştıkça, onları fena bir şey olarak değil, gelişme fırsatı olarak görelim.

Gösterildiklerinde ne yapacaksınız?

Ölümcül bir tabanca taşıdığınızı ihmal etmeyin. Günlük olarak şükran uygulayarak geliştirdiğiniz itimatı ve öz farkındalığı hatırlayın.

Ejderhaya direnmek yerine, gözlerine bakmak için bir dakikanızı ayırın, size öğretmek suretiyle olduğu her şey için takdir edin ve direkt canavarın karnına dalın!

İngilizce yerlilerle tanışırken , sunum yaparken , derginizde yazarken, podcast dinlerken yada kitap okurken kendinizi rahatsız hissetmeye başladığınızda , derin bir nefes alın ve şimdiki anı takdir edin. İngilizcenizi geliştirmek için muhteşem bir fırsattır.

Yeni vazife için minnettar olun. Bu sırada tamamen hazır olun. Konuştuğunuz kişinin sesinin ince seslerini kulak verin. Daha ilkin asla duymadığınız ve bilmediğiniz kelimeleri takdir edin. Sual chat sohbet mesele ve etken olarak kulak verin. Kendi ses ve gövde dilinize dikkat edin. Duygularınızı gözlemleyin.

Endişeli yada endişeli hissetmenizin bir sebebi var. Bu hisle savaşma. Onunla akış direnmek ve kaçınmak yerine. Konfor bölgenizin dışına çıkın. Hatalar yapın ve onlardan öğrenin. En büyük ödül korkularınızla yüzleşirken öğrendiğiniz derslerden gelir.

Şükran, RealLife İngilizce akıcılığı yolculuğunda nerede olursanız olun başarının mühim bir anahtarıdır. Öğrenmeye yeni başlamış olmanız ya da senelerdir öğrenmeniz mühim değil.

Her gün en büyük İngiliz korkularına saldırırken minnetle kendini kolla. Ortaya çıkan rahatsızlığı her hissettiğinizde ona doğru koşmayı alışkanlık haline getirin. Bu rahatsız edici korku ve kaygı hissini yakından keşfedin. Ve şükran geliştirmenin iç ejderhalarınızı öldürmenize destek olacağını ihmal etmeyin.

Bugün İngiliz korkularınızı fethetmenin ve en iyi hayatınızı yaşamaya başlamanın günü!

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts
Son Yorumlar
    Kategoriler
    dost siteler: 1.) Geveze Chat 2.) Mynet Chat 3.) Kolay Sohbet 4.) Kelebek Sohbet